Video marketing dla dewelopera

Według prognoz do końca 2021 roku ponad 80% całego ruchu w Internecie będzie stanowić wideo. Filmy video zyskują na popularności w branży deweloperskiej.

Napisano DigitalBee Październik 18, 2021

Liczba i rodzaj kanałów, w których pojawiają się deweloperzy jest bardzo zmienna. Na przestrzeni lat można zaobserwować duże zmiany w wyborze kanałów, co jest to związane nie tylko z rozwojem nowych technologii, ale też z czynnikami zewnętrznymi, np. z sytuacją ekonomiczną czy epidemiologiczną na świecie, które powodują pojawianie się nowych lub przyspieszają rozwój niektórych z nich.

Tak, rzecz się ma z video-marketingiem. Od wielu lat zyskuje na popularności, w wielu branżach jest stosowany z dużym powodzeniem. Według prognoz do końca 2021 roku ponad 80% całego ruchu w Internecie będzie stanowić wideo.

Dlaczego Video-marketing zyskuje na popularności?

  1. Łatwa i przyjazna konsumpcja treści - konsument nie musi czytać opisów, może obejrzeć z bliska swój produkt, poczuć atmosferę firmy - poprzez kontakt z osobą, która opowiada o produkcie. W tym przypadku inwestycji.
  2. SEO – wyszukiwarki uwielbiają filmy. Należy jednak pamiętać o właściwej optymalizacji filmów – formatu, tytułu, opisu i słów kluczowych.
  3. Konkurencyjność – wciąż mała popularność tego kanału w branży deweloperskiej - możesz przekazać wiele treści za pomocą filmów
  4. Zaangażowanie osobiste – wykorzystywanie relacji w social mediach, pokazując treści z kulis funkcjonowania marki powoduje większe zaangażowanie, skraca dystans, powoduje wzrost zaufania do marki.
  5. Zwiększenie konwersji – jak twierdzi 90% konsumentów film pomaga im w szybszym podjęciu decyzji zakupowej. Umieszczanie filmów na stronie internetowej, powoduje wydłużenie czasu spędzanego na niej.

Wiele firm deweloperskich zaczęło wykorzystywać ten kanał podczas pandemii. Wraz z zamknięciem biur sprzedaży, zakazu organizacji Dni Otwartych i targów branżowych, firmy musiały wykazać się kreatywnością i przeszły na komunikację video.

Jak wykorzystać video-marketing u dewelopera?

  • Organizacja Dni Otwartych Dewelopera. Prezentacja okolicy inwestycji, terenu budowy i samej inwestycji. Kontakt z działem sprzedaży w czasie rzeczywistym, możliwość zadawania pytań.
  • wirtualne wycieczki po inwestycjach: pokazanie terenu inwestycji, części wspólnych, rozkładów wnętrz, widoków z okna
  • prezentacje dodatkowych usług związanych z finansowaniem inwestycji czy wykończenia wnętrz
  • filmy wizerunkowe - video- marketing można z powodzeniem wykorzystać w social mediach i na youtubie jako element wzmocnienia wizerunku marki i pokazanie jej ludzkiego oblicza (przedstawienie pracowników, podwykonawców, stojących za sukcesem firmy)
  • edukacyjne cykle tematyczne, np. „Jak inwestować w nieruchomości”

Tematów może być wiele, tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia. Reasumując, treści video bardziej angażują odbiorcę, wpływają na zwiększenie zasięgów w social mediach, generują ruch na stronie internetowej co prowadzi do wygenerowania większej ilości leadów sprzedażowych.